Novosti z EKOvrta

Lansko jesen nam je TNP poklonil visoko gredo, ki smo jo letošnjo pozno pomlad tudi zasadili. Žal pa je šolski vrt ostal zaradi karantene zapleveljen. To sem izkoristila za preureditev vrta.

Med sanacijo šolskega gozdička so prijazni fantje narezali debla in jih postavili okoli vrta kot ograjo, gospod hišnik Primož pa je debla zvezal. Položil je tudi plošče, tako da smo dobili stalne potke med gredicami. Poleti sem vrt očistila in del posejala s facelijo za zeleno gnojenje in čebeljo pašo. V mesecu septembru smo s petošolci na prenovljen vrt posejali ljubljanski motovilec, zimsko solato rjavko in ajdo. Posadili smo tudi nekaj sadik jagod in sadiko vinske rutice. V visoko gredo nosimo sloje suhega listja in zemlje.

Mentorica Marija Slavec Konda z mladimi vrtnarji