Prehodili smo maraton in še nekaj kilometrov zraven

V soboto, 2. 12. 2023 smo se ob 3.50 zjutraj zbrali pred šolo. Kljub zelo slabemu vremenu (dež in veter), smo bili dobre volje in motivirani. Z avtobusom smo se odpeljali na izhodiščno mesto (VIZ Smlednik). Po uvodnem nagovoru in državni himni smo se pogumno podali v temno, deževno jutro. Do Kranja smo potrebovali dobri dve uri in pol. Ustavili smo se pri Prešernovem spomeniku, v muzeju in na občini. Tam smo preoblekli mokra oblačila, popili čaj, pomalicali in se vztrajno odpravili naprej. Do kosila smo morali prehoditi še kar nekaj kilometrov. Približno ob 12.30 smo prispeli na Posavec, kjer smo v Houston Resort imeli daljši postanek s kosilom. Oblekli smo še zadnje kose rezervnih oblačil in se odpravili naprej. Vreme nam ni prizanašalo. Ko smo prišli do Zapuž, se je že stemnilo. Zadnji del poti smo nadaljevali v temi, kjer nas je za »piko na i« spremljal še močan veter. Približno ob 18.00 smo prispeli v Vrbo, kjer nas je čakal topel čaj. Vsi pohodniki smo dobili tudi manjšo nagrado. V Prešernovi hiši so nas sprejeli gospod župan Leopold Pogačar, gospod podžupan Sebastijan Zupan in direktor ZTK Žirovnica Matjaž Koman. Najlepše se jim zahvaljujemo za topel sprejem. Zatem smo se odpravili še do kulturnega doma na Breznici, kjer smo si ogledali priredbo monokomedije Jutri začnem hujšati. Priredbo je odigrala gospa Mateja Mlačnik. Prijetno utrujeni, vendar zadovoljni smo se odpravili domov.

Iz naše šole je bilo prisotnih 14 učencev. POHVALA vsem. Trije so predčasno obupali, 11 jih je vztrajalo do konca, prehodili smo približno 46 km, vseh 11 si zasluži posebno pohvalo.

Vodja pohoda: Luka Baloh, učitelj športa