PONOVNO GOSTITELJI

MEDOBČINSKO PREVENSTVO V MALEM NOGOMETU ZA STAREJŠE DEČKE

V ponedeljek, 20. 11. 2023 nas je po dolgem času doletela čast, da smo lahko na naši šoli gostili medobčinsko prvenstvo v malem nogometu.

Tekmovanje je odprla ravnateljica OŠ Lesce, ga. Emilija Kavčič. Prisotnih je bilo šest ekip medobčinskega področja, zato smo igrali po sistemu pokalnega tekmovanja. Odigranih je bilo 10 tekem. Vse ekipe so igrale v skladu s »fair playem«. Prvo tekmo smo odigrali proti bivši gostiteljici tekmovanja OŠ Gorje. Fantje so na začetku imeli malo treme, težko so se sprostili, zato smo zabeležili prvi poraz (1:0). Sledila je tekma za »biti ali ne biti« proti večnim tekmecem iz OŠ Staneta Žagarja Lipnica. V tekmo smo stopili bolj zbrano, motivirano in odločno. Ob koncu tekme smo slavili prvo zmago. V polfinalu smo se pomerili proti OŠ A.T. Linharta in morali priznati premoč. Sledila je tekma za tretje mesto, kjer smo se ponovno srečali z OŠ Gorje. Tokrat smo bili uspešnejši mi in dosegli končno tretje mesto.

Na tekmi za prvo mesto in s tem uvrstitev na področno tekmovanje so se izvajali celo kazenski streli. Bolj zanesljivi so bilo učenci OŠ Antona Tomaža Linharta. Drugo mesto so dosegli učenci OŠ Dr. Janeza Mencingerja Bohinjska Bistrica, tretje mesto pa je pripadlo nam (OŠ F.S. Finžgarja).

Nogometno šolsko ekipo sestavljajo naslednji člani:

• Braden Wick
  • Karsten Wick
  • Maks Mejovšek Verk
  • Martin Hojkar
  • Lenart Perger
  • Arnel Mujkanović
  • Ožbej Ahačič
  • Emelin Domazet
  • Malik Mahmutović

Še enkrat čestitam fantom za uspešne nastope in osvojeno 3. mesto!

Mentor: Luka Baloh, učitelj športa