Učenci uspešni na tekmovanju iz angleščine

Za 8. in 9. razredom je uspešno zaključeno šolsko tekmovanje v znanju angleščine.

Letošnja tema tekmovanja za učence 8. razreda je bila »History of Slovenia – A people without the knowledge of their past origin and culture is like a tree without roots (Marcus Garvey)«, za državno raven pa je bila izbrana tema »History – People are trapped in history and history is trapped in them. (James Baldwin)«.

Filip Mrak Vovk in Zala Klemenc, oba iz 8. a, sta osvojila bronasto priznanje. Slednja se je tudi uvrstila na državno tekmovanje, ki je potekalo 25. novembra v Ljubljani. Uradne rezultate še nestrpno pričakujemo.

Na šolskem tekmovanju za 9. razred je 8 učenk in učencev prejelo bronasto priznanje – Nejc Skumavec, Eva Bagi, Amber Čop, Aljaž Kelc, Stela Knific, Lara Stipanovič, Uršula Torkar in Nejra Salkić.

Najboljših sedem se je uvrstilo na območno tekmovanje, ki bo 15. 1. 2020 ob 14.00, na OŠ Križe. Za območno tekmovanje beremo knjižno predlogo pisatelja Johna Greena – Turtles All the Way Down.

Iskrene čestitke za dosežen uspeh, držimo pesti na naslednji stopnički in že hitimo novim zmagam naproti.

Mentorici Bernarda Zavrl in Petra Šmit