Sodelovali na otroškem parlamentu

Učenci Julija Petek, Filip Mrak Vovk, Vid Carotta, Zala Zec, Sara Avsenek Renko, Ema Dedić in Ruby Čop so se 5. 4. 2018 udeležili občinskega otroškega parlamenta na Občini v Radovljici, kjer nas je sprejel gospod župan. Pripravili smo različne prispevke in razpravljali o letošnji temi Šolstvo in šolski sistemi.

Ker je bila letos naša šola izbrana tudi za udeležbo na nacionalnem otroškem parlamentu v Ljubljani, sva se ga udeležili z učenko Ruby Čop.

Učenci iz cele Slovenije so med drugim izpostavili, da si v osnovni šoli želijo več praktičnega pouka pri vseh predmetih, več pouka gospodinjstva, tehnike, naravoslovja, prve pomoči, več šole za življenje, pouk v naravi, spoznavanje poklicev, želijo si delnega ocenjevanja in manj NPZ-jev.

Polona J. Korošec