Planinska šola v naravi, 7. a

1. DAN

Po odhodu z železniške postaje v Lescah smo iz Žirovnice krenili proti Domu pri izviru Završnice. Okrog 13. ure smo prispeli do koče. Poslušali smo predavanje čebelarja gospoda Braneta Kozinca ter končali popoldne ob predavanju planinskega vodnika in gorskega reševalca Nika Hladeta, ki nam je predstavil planinsko opremo, preizkusili pa smo se tudi v planinski pantomimi in kvizu. Dan smo zaključili še z nočnim pohodom in opazovanjem zvezd. Dnevni utrinki s fotografij poročajo o tem, da smo preživeli prijeten dan!

2. DAN

Tudi drugi dan šole v naravi za nas, učence 7. a in učiteljici, je bil poln prijetnih doživetij. Po jutranjem alarmu ob 6. uri, ki so ga izvedli prebivalci ene od sob, smo se po dobrem zajtrku povzpeli do Srednjega vrha, s prečenjem pod Vrtačo, pa smo se dvignili še na Triangel. Popoldan smo se z GRS Radovljica seznanili z reševalnim psom, se spustili po jeklenici ter plezali po strmi steni. Dan smo zaključili s predavanjem načelnika GRS Radovljica ter največjim kresom!!!

Učiteljici Alenka in Martina