Šolska shema

Tudi v letošnjem šolskem letu 2019/20 že pridno ustvarjamo za projekt ŠOLSKA SHEMA.

Učenci izdelujejo plakat v obliki drevesa, ki vsebuje sadje in zelenjavo iz Šolske sheme, preizkusili pa so se tudi v računalniškem oblikovanju vnaprej pripravljene predloge, ki so nam jo poslali iz Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano. Izgledalo je kar enostavno, izkazalo pa se je, da je predloga izdelana v obliki slike tako, da bo potrebno malo več truda.

Učenci iščejo prosto dostopne slike na spletu, jih oblikujejo in vstavljajo v predlogo. Za urejanje predloge so preizkusili različne programe. Na koncu se je izkazal za najboljšo izbiro program Word. Predloge so še v izdelavi in si jih boste lahko ogledali na spletni strani šole na povezavi Šolska shema.

Vodja projekta,

Mateja Alič