Otroški parlament

S predstavniki šolskega parlamenta smo se 4. 4. 2019 udeležili 29. Občinskega srečanja otroškega parlamenta na Občini v Radovljici, kjer nas je sprejel g. župan. Našo šolo so zastopali Ela Glavač, Neža Kneževič, Tara Zidar, Aljaž Ipavec, Maks Žerko in Matic Zec. Udeležile so se ga še OŠ A. T. Linharta in OŠ Antona Janše iz Radovljice in OŠ Lipnica.

Predstavili smo rezultate ankete za učence in ankete za učitelje. Učenci odgovarjajo, da v veliki večini radi hodijo v šolo, da se kaj novega naučijo in zaradi druženja s prijatelji. V šoli jim je najbolj všeč: šport, angleščina, matematika, malica, kulturni in športni dnevi, likovna umetnost, gospodinjstvo, odmori, prijazne učiteljice in kuharice, učna pomoč, knjižnica. V šoli pogrešajo več športnih in kulturnih dni, več praktičnih dejavnosti med poukom-kuhanje, šivanje, prva pomoč, tišino med poukom, več izletov, pouk v naravi. Učitelji pa v zelo veliki večini radi opravljajo svoje delo, ker jim je v veselje, ker radi vzgajajo in poučujejo otroke, uživajo v ustvarjanju in uvajanju novosti. Najbolj jih moti, da vedno hitimo s snovjo, ni časa za pogovor z otroki in sodelavci, preveč hrupa na šoli, prekomerno vtikanje staršev v šolo, preveč agresije in nestrpnosti pri otrocih. Prilagam rešitve obeh vprašalnikov.

Polona Javorski Korošec

vprašalnik_učenci_rešitve